Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 12, tel. 62 592 18 13, tel./fax 62 735 68 30, tel. kom. 601 700 413 e-mail: ogn.ostrow@wp.pl

komercyjne • sprzedaż • rynek wtórny

Ostrów Wielkopolski • ul.Spichrzowa 26

Numer oferty: SB-1681

Cena: 995 000,00 PLN

Cena za m2: 1 706,54 PLN

Powierznia (m²)583,05
powierzchniadzialki (m²)3 076,00
Forma własnościwłasność
Typ komercyjneobiekty/obiekt zabytkowy
Liczba pięter2
Wysokość pomieszczeń (cm)300,00
Rok budowy1893
Zwalniane oddo uzgodnienia
Liczba łazienek3
Miejsce postojoweparking naziemny
Ogrodzeniebrak
Informacje dodatkowe:
garażTAK
WindaNIE
TarasNIE
Pomieszczenie socjalneTAK
RampaNIE
Pomieszczenie użytkoweTAK
GarażTAK
Oddzielna kuchniaTAK
Rolety antywłamanioweNIE
Drzwi / okna antywłamanioweNIE
WitrynaNIE
Wyposażenie:
InternetTAK
TelefonTAK
KuchenkaTAK
PiekarnikTAK
Telewizja kablowaTAK
Media:
Ogrzewaniewęglowe
Liczba linii telefonicznych1
Media:
GazTAK
OgrzewanieTAK
SiłaTAK
PrądTAK

Przedstawiamy Państwu ofertę sprzedaży zabudowanej nieruchomości, która składa się z dwóch dwóch budynków- mieszkalnego oraz użytkowego. Położona jest w śródmieściu Ostrowa Wielkopolskiego, przy ulicy Spichrzowej.
Opis techniczny :
Oba budynki wybudowane zostały z cegły, z czego budynek mieszkalny został otynkowany natomiast budynek użytkowy został wybudowany z cegły klinkierowej . Dach jest wielospadowy, na konstrukcji drewnianej, a jego pokrycie główne to papa. Jest on w całości podpiwniczony, a stropy są drewniane.
Budynek mieszkalny składa się z dwóch niezależnych mieszkań. Stanowią one odrębną własność, z odrębymi księgami wieczystymi i udziałem w gruncie. Wysokość pomieszczeń wynosi trzy metry. Zamontowane są okna drewniane skrzynkowe, a na podłogach znajdują się parkiety, deski oraz panele. Mieszkania posiadają wspólne centralne ogrzewanie zasilane z pieca na eko groszek.
Pierwsze z mieszkań posiada powierzchnię 83,67 m2 i składa się z czterech pokoi (dwa z nich położone są na parterze a kolejne dwa na piętrze, kuchni ze spiżarnią oraz łazienki. W jednym z pokoi zamontowany został kominek.
Powierzchnia drugiego lokalu wynosi 74,38 m2, składa się on z dwóch pokoi na parterze oraz jednego pokoju na piętrze, kuchni, łazienki z prysznicem i korytarza.
Sala bankietowa zlokalizowana jest w drugim budynku. Obiekt ten posiada powierzchnię 425 m2. Wewnątrz znajduje się sala główna o wysokości sześciu metrów, scena położona jest na podeście, sala posiada własny węzeł sanitarny, oraz pomieszczenia na piętrze.
Na podłogach zachowały się oryginalne parkiety. Pomieszczenia te nie posiadają ogrzewania.
Przed budynkiem znajduje się duży parking, a działka zlokalizowana w tylnej części jest ogrodzona i zagospodarowana. Założony jest trawnik, zachował się tutaj również starodrzew.
Na działce znajduje się również murowany, piętrowy budynek gospodarczy o powierzchni 70 m2 składający się z dwóch garaży oraz komórek lokatorskich.
Nieruchomość przyłączona jest do sieci energetycznej, wodnej, kanalizacyjnej i gazowej i położona jest przy ulicy asfaltowej, przy dawnym trakcie wiodącym do zbiornika wodnego Piaski Szczygliczka - kompleksu rekreacyjno - wypoczynkowego, z którego korzystają mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.
Rys historyczny:
Pierwsza wzmianka o budynku posadowionym na posesji o numerze 26 pochodzi z 1878 roku. W chwili obecnej na posesji znajdują się dwa budynki, które zostały wzniesione w 1893 roku. Jest dawny budynek restauracji oraz budynku hotelowego z pokojami gościnnym, który w chwili obecnej pełni funkcję mieszkalną. Sala bankietowa ustawiona jest szczytem do ulicy. Materiałem budowy jest czerwona cegła, którą urozmaicono pasami z cegły żółtej, z której również wykonane są ozdoby w postaci prostokątów na ścianie szczytowej restauracji. Okap dachu został w szczycie wysunięty i wsparty na kroksztynach.
Pierwszym wzmiankowym właścicielem sali, w której odbywały się zabawy taneczne, był Niemiec Heinrich Himmler. W 1920 roku posesja została przejęta przez Wilhelma Drygasa, a budynek sali bankietowej adoptowany został na magazyn żywności. Na dużą uwagę zasługuje fakt, że również tego samego roku zakwaterowani zostali tymczasowo żołnierze 221 Pułku Piechoty, w którym ochotniczo służył pisarz Jarosław Iwaszkiewicz. Razem z nim przebywali również inni znani artyści: skrzypek Adam Kuryłło, przyszły solista i reżyser Teatru Narodowego w Pradze - Józef Muclingr, śpiewak operowy Bronisław Romaniszyn oraz poeta i prozaik Aleksander Wat.
W 1931 roku nowym właścicielem nieruchomości został Idzi Krawczyk, w tamtym czasie w sali odbywały się wieczorki i imprezy taneczne, ale również imprezy sportowe (głównie siatkówkę). Sala ta przez pewien czas pełniła funkcję kina. Zarówno przed budynkiem jak i w jego tylnej części urządzony został park obsadzony Lipami, który nosił nazwę Ogrodu Europejskiego, a sama sala nazywana była "Linderhain " Lipowy Gaj i Pod Lipami. W okresie międzywojennym miejscowi mieszkańcy nazywali lokal "Lindą", który był chętnie odwiedzany, posiadał on również kort tenisowy. Obiekt ten został 20 września 1995 roku wpisany do rejestru zabytków miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod symbolem 715/A.
Nieruchomość ta ze względu na bogatą historię, jak i lokalizację doskonale pełniłaby funkcję gastronomiczną z zapleczem hotelowym, ale również działalność związaną z usługami i handlem, siedzibą firmy itp.
Zapraszamy Państwa do kontaktu celem umówienia terminy prezentacji i zakupu.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.